כיצד מוצאים חברת קייטרינג איכותית לעבודה במסגרת חתונה בטבע?

חתונה בטבע היא אחד האירועים שיותר תאהבו ויותר תתמסרו אליו כבני זוג. זהו אירוע רב עוצמה משום שלא רק שמדובר בחתונה, זהו מקום טבעי, עם בריזה, כזה שמהווה, למעשה, את חלומם של זוגות לא מעטים בהתהוות. על מנת שהאירוע יהיה מוצלח, מומלץ לדעת כיצד לבחור את שירות הקייטרינג עבורו. לטבע חוקים משלו והם אינם זהים לאלו של אולם הפאר או גן האירועים. כיצד תדעו אם החברה מתאימה? במאמר שלפניכם נסקור את כל הנושאים החשובים אשר נוגעים בכך.

ניסיון והמלצות לעבודה בטבע – חובה!

מאד חשוב לוודא כי לחברת הקייטרינג שלכם ישנו ניסיון מוכח בחתונה בטבע. הגשה אינה רק הבאת המזון לשולחן אלא ביצוע פעולות חכמות לשימורו. החמסינים, הבריזה והחמימות של מזג האוויר הם הורסי מזון בפוטנציה! חברת קייטרינג חייבת לדעת לספק לזה מענה, בין באמצעות צידניות קור ובין באמצעות מקרר שדה. חברה ללא תשתית, שאתם צריכים לשכור עבורה מקררי שדה וצידניות עדיף לא להעסיק. באירוע שלכם חובה שתהיה חברה שיודעת את העבודה ובאה מוכנה לקראתכם.

שירות חכם לטובת כל הצדדים – אתם כבעלי האירוע והאורחים!

חברת קייטרינג טובה תדע תמיד לתת את השירות החכם ביותר, כזה שהושקעה בו מחשבה רבה מראש טרם התהוותו. שירות זה חייב לכלול, לצד הגשת המאכלים שהזמנתם, גם הכנה של מנות אלטרנטיביות שישמשו סועדים בעלי צרכים מיוחדים: רגישויות למזונות מסוימים, טבעוניים, צמחוניים, וכד'. הצטיידות נכונה מראש על פי כמות האורחים המשוערכת שיבקשו מזונות אחרים, מבטאת יותר מכל את מוצלחותה של החברה ואת הכדאיות שבהשכרתה לעבודה.

במידה והוזמנו לאירוע אורחים דתיים ושומרי כשרות – כך תוודאו שהיא מתאימה!

חשוב לוודא באיזו תעודת כשרות היא מחזיקה. מומלץ, במידה ויש לכם כמות רבה של סועדים שומרי כשרות ששומרים אותה באותה דרך, לכנס ישיבה ולברר עם איזו תעודת כשרות הם מתנהלים ולאחר מכן לוודא כי בקייטרינג ישנה כזו תעודת כשרות: גלאט, בד"צ, לנדאו, ועוד. כאמור, מומלץ מאד לוודא כי ההצטלבות בין כשרותה של החברה לכשרות שצורך החלק העיקרי של האורחים שלכם חלה על מנת שהאירוע יוכתר כמוצלח ועם ביקוש רב למזון שקניתם.

מומלץ לוודא כי החברה שומרת על המזון שהזמנתם ומנהלת אותו באחריות!

מזון יקר שצרכתם מעט יחידות ממנו – אסור שיוחזק בהגשה עצמית! הוא יועבר רק לעמדות המשגיחים, כמו דוכני חלוקה ומלצרי שולחנות. בהגשה עצמית יש לוודא כי יוצבו רק פריטי מזון נפוצים שרכשתם בתעריף לא יקר באופן יחסי. בכך, אתם מוודאים כי הפריטים המבוקשים כמו מנות עיקריות וארוחות חמות מוגשים כך שכל אורח קיבל לפחות יחידה אחת, עם RE FILL רק כאשר כולם קיבלו.